Diyet yaparken kilo...
 
Notifications
Clear all
Diyet yaparken kilo verme neden durur
Diyet yaparken kilo verme neden durur
Group: Registered
Joined: 2022-03-19
New Member

About Me

Diyet yaparken kilo verme neden durur

Kısa bir test yapınız ve size özel hazırlanmış ketojenik beslenme planınızı alınız.

✔️ Zevk ile kilo veriniz! ➡️ Girin

Diyet Sürecinde kilo Vermem Durdu, Neden? Diyet yaparken kilo verme hızının durakladığı dönemlerde kişinin motivasyonu düşer, morali bozulur ve kişi bazen umutsuzluğa kapılıp diyet programından vazgeçip aşırı yemek yemeye başlayabilir. Oysa ki bu durum sağlıklı kilo verme sürecinin bir aşamasıdır. DİYETTE KİLO VERME NEDEN DURUR?🔸Sağlıklı ve dengeli bir diyet programı ile başlandığında vücut, eskiye göre vitamin, mineral oranları bakımından daha normal. Buna rağmen bazı dönemlerde kilo verme hızınız iyice düşer, yavaşlar hatta durma noktasına gelir. Tartının ibresi, bir süre sonra sizi hep aynı kiloda gösterecek ve vücudunuzda kilo vermeye karşı bir direnç oluşacaktır. Kilo vermek için çaba harcayanların sıklıkla karşılaştıkları bu sorunu biz " plato dönemi" olarak isimlendiriyoruz. Azalan büyüme hormonu düzeyleri kilo verme hızınızda gözle görülür bir düşüşe sebep olabilir. Bu sebeple büyüme hormonu düzeylerini doğrudan etkileyen beslenme ve dinlenme tarzınızı tekrardan gözden geçirmelisiniz. Kortizol hormonu Kortizol hormonu vücutta strese karşı verilen yanıtın oluşmasını sağlayan ana elemanlardan bir tanesi.

Zayıflama Neden Durur?

Zayıflama neden durur? Zayıflamam durdu Sorularını sizler araştırdık ve cevaplarını bu yazımızda veriyor olacağız. Bu yazımızda sizler için Diyette kilo verme durursa ne yapmalıyız, Diyetteyim kilo vermem durdu ne Yapmalıyım, Duran kiloyu hızlandırmak, Kilo vermem durdu kilo alıyorum, Kilo vermem durdu ne kadar sürer, Kilo verme durunca detoks, Vücudu şaşırtarak kilo verme gibi konularına değineceğiz.

Burada anlatılan konuların her biri sizler için özel olarak araştırıldı ve en doğru şekilde sizlere aktarılmak için büyük kilo verildi. Bu yazımızın bitirdikten sonra zayıflamanın neden durduğuna dair tüm nedenleri öğrenmiş olacaksınız. O halde zaman kaybetmeden Zayıflama neden durur? başlıklı makalemize hemen başlayalım.

 

 

 

Sayfa İçeriği

Kilo Vermem Durdu Kilo Alıyorum

Zayıflama neden durur? Hedefiniz belli bir kiloya ulaşmak ise ve bunun için aylardır uğraşıyorsanız biranda kilo vermenizin durmuş olması size hiç iyi haber olarak gelmez. Bu zamana kadar canınız istediği halde birçok tatlıya hayır diyet ve arkadaşlarınızla oturup sohbet ederken gelen pizzalara sırt çevirdiniz bu zamana kadar yaptığınız her şey işe yaradı ancak artık kilo vermeniz durdu. Ne yaparsanız yapın kilo veremediğiniz gibi kilo almaya başladınız. Bu durum gerçekten sinir bozucu.

Peki ne yapmalıyım?

Her şeyden önce kesinlikle umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü yaparken kapılmak her şeyi kaybetmek demektir. Bu yüzden mutlaka motivasyonunuzu canlı tutmanız gerekmektedir. Diyet sonra şu adımları uygulayın:

 • Son bir aydır ve bir haftadır neler yediğinize neden bakın,
 • Bu yediklerinizin kilo verdiğiniz zamandakilerden ne farkı var tespit edin,
 • Günlük alışkanlıklarınızı artık değiştirmeniz gerekmektedir,
 • Yavaşlayan metabolizmayı tekrar verme için kahvaltınızı dikkatle yapın,
 • Akşam yatmadan önce en az 4 saat önce bir şey atıştırmış olmanız gerekmektedir,
 • Günde 2 veya 3 porsiyon süt ve süt ürünleri tüketin,
 • Bol bol sıvı tüketin tercihen bu su olmalıdır,
 • Ayrıca bazen gün aşırı su tüketimine bağlı verme beslenin.

Bu adımları yaptığınızda artık birçok şey değişemeye başlayacaktır. Mesela duran kilonuz artık artışa geçmeyecek önce sabitlenecek daha sonra düşüşe geçektir. Ancak öncelikle şunu belirtmemede yarar var ki olağanüstü zayıflamak istiyorsanız bu durum biraz sakıncalı olabilir. Normal şartlarda 30 yaşındaki bir erkeğin boy ve kilo hesaplaması yapıldığında 70 kilo ortalama bir rakam iken 50 kiloya düşme hedefi tamamıyla ütopyadır. Bu duruma gelirseniz bağışıklık sistemi başta olmak üzere birçok sisteminiz bozulur. Bu durumda zayıflama uğruna tamamıyla sağlık durumunuzun bozulmasına yol açar. Bu yüzden yaşınız, boyunuz ve kilo oranınızın dengesi oranında gerçekçi hedefler koyun.

Neden Kilo Durur Durur?

Bunun aslında çok fazla sebebi vardır. Kilo vermek durur daim aynı kilo aynı hızda olmaz. Kilonuz azaldıkça zaten kilo vermenizde aynı oranda yavaşlar. Ancak aniden durduysa ve ne yaparsanız yapın hala durur vermeniz durmuşsa bunun birçok sebebi olabilir. Bu sebeplere baktığımızda:

 • Metabolizma Hızı Yavaşlaması: Metabolizmanın yavaşlaması kilo vermenizi tamamıyla durdurur.
 • Sindirim Sistemi Sorunları: Eğer sindirim sistemini kuru kaldıysa ve sindirmede zorlanıyorsa bu da kilo durumunuzu etkiler.
 • Sağlıklı beslenme: Sağlıklı beslenmek yerine yağlı, tuzlu veya şekerli gıdalara yöneldiyseniz kilo vermeniz önlenir.
 • Uyku Bozukluğu: Uyku sanılanın aksine kilo vermek için son derece önemlidir. Çünkü uyku ile metabolizma ve sindirim sistemi için bir fırsattır.
 • Kısıtlı Yemek: Vücut kendinizi koruma eğilimindedir. Eğer yetersiz besin alıyorsanız vücut Kortizol salınımı yapar ve bu a kilo vermenizi engeller.

Görüldüğü üzere düzenli uyku, düzenli beslenme ve vücuda iyi bakma gibi etmenlerde neden de kilo vermeniz durabilmektedir. Bu yüzden yaparken çok yönlü olarak düzene sokmanız önemlidir. Bu açıdan bakıldığında hayatta yapmanız gerekten tek şeyin hiç ödün vermeden düzenli bir hayata geçiş yapmak olduğunu görebiliriz.

Vücudu Şaşırtarak Kilo Verme

Kilo vermeniz durduğunda yapmanız gereken en önemli şey vücudu artık şaşırtma zamanının gelmesidir. Vücudu şaşırtmak içinse fitoks yapabilirsiniz. Detoks diyeti denen bu diyet herkes için uygun bir diyet değildir.

Fitoks Diyeti şu şekildedir:

 • Sabah uyandığınızda bir bardak limonlu su ancak yaparken olmalı,
 • Sabah 1 yeşil elma, limon, maydanoz, taze zencefili katı meyve sıkacağından geçirip çok az su ile karıştırın. Buna diyet suyu denir.
 • Sabah ve öğren arasında 2 adet ceviz yeterli olacaktır.
 • Öğlen saatinde ise kabak, kırmızı biber, semizotu, yeşil biber, derotu, kuru soğan, taze zencefil, karabiber pişirip blendırden geçirin ve detoks çorbasını yapın.
 • Öğle akşam öğünü arasında 1 porsiyon meyve ve aynı zamanda 6 adet çiğ badem
 • Akşam öğününde ise maydonoz, semizotu, ıspanak, taze soğan, kuşkonmaz bir tencere yardımıyla haşlanır ve blendırden geçirilerek püresi yapılır. Su ile tüketilebilir. Buna da arınma çorbası denir.

Bu neden birkaç gün tekrarlar iseniz vücut tekrar kilo vermeye başlayabilir.

Sağlıklı bir şekilde kilo mu vermek istiyorsunuz? O halde Sağlıklı 10 Kilo Ne Kadar Sürede Verilir? verme yazımızı inceleyerek sağlıklı bir şekilde nasıl 10 kilo vereceğinizi öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan diğer soruların cevabı için wpforo_xmlyi ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler: fitoks diyeti • nasıl kilo verilir • zayıflama kilo durur

Diyette kilo verme neden durur? Diyette kilo vermenin durması aşağıdaki nedenlerden olabilir.. Kilo vermenin ilk birkaç haftasında hızlı bir düşüş normaldir. Kısmen bunun nedeni, kaloriyi kestiğinizde, vücudun başlangıçta kaslarda ve karaciğerde bulunan bir tür karbonhidrat olan glikojen depolarını serbest bırakarak ihtiyaç duyulan enerjiyi almasıdır.Estimated Reading Time: 5 mins. Bu resimde gördüğünüz yükselti hızlı kilo verdiğiniz diyet dönemini aşağıda bulunan düzlük ise kilo verme miktarında meydana gelen yavaşlama ve durma ile geçen zamanı ifade ediyor. Plato dönemi bir diğer tabir ile diyet sırasında oluşan, diyetin başında oluşan gelişimin yavaşlaması ve durması ile ortaya çıkan Estimated Reading Time: 18 mins. Mar 11, 2016 · Diyet Yaparken Kilo Verme Niye Durma Noktasına Gelir. Kilo verilmek istendiğinde hep tavşan ile kaplumbağa örneğini veririz. Amaçlanan hızla kaybedilen kilolar değildir. Diyet yaparken kalorinin aşırı kısıtlanması buna neden olur. Kadınlarda 1200, erkeklerde 1500 kalorinin altına düşmemek gerekir.

Oct 24, 2016 · Diyet Yaparken Kilo Verme Neden Durur? Diyet yaparken genellikle bir beslenme listesi çerçevesinde hareket edilir ve günlük alınması gereken kaloriler, bunu sağlayan belli başlı besinler ayarlanır. Bir müddet sonra vücut aynı besinleri almaya başlar ve metabolizma yavaşlar. Yavaşlayan metabolizma kilo alımını yavaşlatır.Estimated Reading Time: 6 mins. Sep 09, 2021 · Diyet yaparken kilo verimi neden durur? Bir sureden sonra kilom hep aynı kaldı neden - Sağlık & Diyet Sorusu. belli bir süre kilo verme yavaşlar ve durur ama vermeye yavaş yavaş devam edersin. Emoji Ekle. Sevdim.Gender: Female.

Mar 04, 2022 · Neden kilo veremediğinizi test edin. Tüm bunların dışında bazı basit hatalar kilo vermeyi engelleyebilir. Örneğin, bulgur pilavının yanında ekmek yemek, günü 3 bardak suyla tamamlamak, kahve diye içi kimyasal dolu ve karaciğeri yağlandıran üçü bir arada kahveleri içmek gibi En iyisi, diyet bilgilerinizi test etmektir. Jun 04, 2020 · Kilo vermem durdu, ne yapmalıyım? Belirli bir kilo kaybı yaşadıktan sonra bir süredir aynı kiloda takılıp kaldıysanız ilk yapmanız gereken şey motivasyon unuzu kaybetmemek. Çünkü motivasyon kaybı diyet e bağlılığınızı azaltarak kilo alma nıza sebep olacak hatalar yapmanıza sebep olacaktır.

Social Networks
Member Activity
0
Forum Posts
0
Topics
0
Questions
0
Answers
0
Question Comments
0
Liked
0
Received Likes
0/10
Rating
0
Blog Posts
0
Blog Comments